Škola smyku Sosnová

Všichni řidiči už jistě někdy zažili nepříjemnou dopravní situaci. Smyk, prudké brzdění, mokrou vozovku nebo vozovku pokrytou ledem. Co v těchto situacích dělat a jak si s nimi co nejlépe a nejrychleji poradit vás naučí škola smyku v Sosnové.

V autodromu Sosnová poblíž České Lípy můžete absolvovat kurz školy smyku, který vás prakticky i teoreticky připraví na nebezpečné silniční situace. Nenechte se zaskočit a buďte připraveni. Školy smyku patří mezi praktické zážitkové dárky, při kterém se naučíte něco nového. Škola smyku vás bude nejen bavit, ale třeba díky ní zachráníte i životy. A to už je pádný argument pro absolvování tohoto kurzu.

Jak kurz probíhá?

kurzu bezpečné jízdy Sosnová na vás čekají dvě části, jedna teoretická a druhá praktická. Při první teoretické se posadíte do moderně vybavené učebny, ve které vás přivítá instruktor, který vás bude provázet celým kurzem. Poté vám instruktor vysvětlí teorii smyku a jeho zvládnutí, zvládnutí prudkého brzdění či jízdy na kluzké vozovce. Výklad bude doprovázen názornými video ukázkami. Zopakujete si také určitou teorii týkající se jízdy, kterou jste se učili už v autoškole. Opakování je prostě matka moudrosti.

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Při druhé praktické části pak usednete za volant vozu a vyzkoušíte si čerstvě nabyté teoretické znalosti v praxi. Kurz školy smyku je nutné absolvovat s vlastním vozem nebo s vozem, který řídíte každý den (služební vůz). Jen tak se naučíte správně zvládat nebezpečné silniční situace, každý vůz má trochu odlišné jízdní vlastnosti a je zbytečné kurz absolvovat s vozem, který běžně nepoužíváte.

Při praktické části kurzu budete s instruktorem ve spojení pomocí vysílačky. Bude vám tak dávat instrukce a okamžitou zpětnou vazbu.  Vyzkoušíte si jízdu na povrchu imitující ledovou plochu, otestujete brzdy svého vozu a zjistíte brzdné dráhy na suché i mokré vozovce. Projedete slalomem a určitě několikrát si zkusíte zvládnout smyk v prudké zatáčce.

Pokud je pro vás autodrom Sosnová příliš daleko, podívejte se, v jakém bližším městě můžete absolvovat školu smyku.