Teorie ve škole smyku Sosnová

Teorie ve škole smyku Sosnová

Teorie a praxe školy smyku

Hlavní náplní školy smyku je připravit řidiče na krizové situace, které mohou při řízení vozu kdykoliv nastat. Ve škole smyku se šoféři také naučí lépe ovládat své vozidlo a vyzkouší si, jak se bude jejich automobil chovat na silnici v různých extrémních situacích.

Teorie, která nenudí

Škola smyku probíhá v moderních a profesionálních areálech, a to v různých částech naší republiky. Jedná se například o lokality, jako je Most, Vysoké Mýto, Sosnová nebo Příbram. Součástí výcvikových areálů jsou i špičkově vybudované učebny, v nichž probíhá teoretická část výuky.

Tvrzení, že teorie nudí a je šedivá, v tomto případě neobstojí. Zkušení školitelé mají k dispozici nejnovější technické pomůcky (projektory, simulátory jízdy…), které řidiče rozhodně vtáhnou do výuky. Pokud dopředu nezískáme teoretické znalosti o chování našeho vozu za různých podmínek, můžeme být za volantem nemile překvapeni, co všechno auto dokáže. Proto školy smyku vždy na úvod zařazují teoretický rozbor jízdy a modelové chování řidičů při různých situacích.

V teoretické části výuky se řidiči seznámí se základy řízení vozidla, včetně kontroly automobilu před jízdou, správného držení volantu a polohy řidiče za volantem. Součástí teorie jsou také znalosti o fyzikálním chování automobilu na vozovce (při různých situacích). Na programu jsou i základní bezpečnostní systémy vozidel, správné chování řidiče při nehodě, chybné návyky šoférů apod.

Praktické zkušenosti

Zábavnější částí školy smyku je bezesporu ta praktická. Ať už ji absolvujete na polygonu v Mostě, Vysokém Mýtě, Sosnové či Příbrami. Na speciálně upraveném povrchu si řidiči mohou v praxi (pod vedením skutečných profesionálů) vyzkoušet všechny teoretické poznatky. Různé situace budou zažívat na mokré či kluzké ploše, zkusí si přetáčivé a neotáčivé smyky – i jak se z nich bezpečně dostat.

Předností školy smyku je variabilnost, to znamená, že řidiči nejezdí stále ten samý úsek, ale cvičiště se postupně přestavuje. Praktická část výuky je u všech řidičů velice oblíbená, představuje totiž nezapomenutelný zážitek, který se jen tak neopakuje.