Darujte školu smyku k Valentýnu!

Ačkoliv se vám to třeba nemusí zdát, jako ten nejromantičtější dárek, váš partner to může vidět jinak. Pokud tedy doma nemáte nenapravitelného romantika, můžete bez obav darovat svému partnerovi školu smyku jako dárek k Valentýnu. Uvidíte, že ho tento zážitkový dárek potěší, ale hlavně ho naučí správně a bezpečně řešit nebezpečné situace na silnici bez nehody.

Na co se připravit?

Pokud se tedy rozhodnete darovat školu smyku jako dárek k Valentýnu, určitě chcete vědět, jak celý kurz probíhá, na co by se měl účastník připravit a co by měl vědět.

Kurz školy smyku bývá vždy rozdělen na dvě části, jedna z nich je teoretická a druhá praktická. Při teoretické části se účastník seznámí se svým instruktorem, který ho bude kurzem provázet. Teoretická část také bývá na pořadu dne jako první. Instruktor při ní s účastníkem probere teorii, kterou by si měl řidič pamatovat ještě z autoškoly. Teoreticky si vysvětlí, jak se chovat při smyku a jak se vyhnout případné dopravní nehodě. Účastníkovi budou připomenuta základní pravidla bezpečné jízdy a promítnuty krizové a nebezpečné situace, které ho mohou na silnici potkat.

V druhé části kurzu se řidič posadí za volant svého vozu, aby si vyzkoušel čerstvě nabyté teoretické informace v praxi. Je nutné a důležité, aby řidič absolvoval školu smyku s vozem, který řídí nejčastěji, nemusí tedy nutně jít o vůz vlastní, pokud častěji řídí například služební vůz, bude určitě lepší, aby jel v něm. Řidič usedne za volant a vyzkouší si zvládnout smyk do zatáčky, smyk při jízdě z kopce nebo prudké brzdění na mokrém povrchu. Některé areály disponují aquplaningovou plochou, která imituje kluzkou namrzlou vozovku. Po celou dobu odpolední části je řidič v kontaktu s instruktorem pomocí vysílačky a dostává tak okamžitě zpětnou vazbu a další úkoly.