Kurzy bezpečné jízdy neboli školy smyku jsou vhodným dárkem a užitečnou zkušeností pro všechny řidiče. Pod dohledem profesionálního instruktora si řidiči mohou na cvičných okruzích vyzkoušet řadu nepříjemných situací, které mohou na silnicích nastat, ale mimo cvičiště je velmi těžké se na ně připravit. Absolvováním kurzu bezpečné jízdy řidič získá mnoho užitečných znalostí i zkušeností, které by dokonce jednou mohly zabránit dopravní nehodě.

Kurzy bezpečné jízdy v ČR

V České republice je několik míst, které kurzy bezpečné jízdy nabízejí, ale často vyhledávaný kurz bezpečné jízdy Praha zatím neexistuje, přesto, že se v hlavním městě nachází dostatek vhodných míst – například v Letňanech nebo na Strahově. Takový kurz bezpečné jízdy by mohl mít moderně vybavené cvičiště s množstvím kluzných drah i aquaplaningovou drahou.

Co obnáší kurz bezpečné jízdy

Kurzy bývají celodenní, jsou složené z praktické i teoretické části. Teoretická část je kratší – zkušený instruktor během ní účastníkům připomene základní techniky jízdy a způsoby zvládnutí krizových momentů, vysvětlí, jak na automobil působí odstředivé síly a také jak fungují reakční a brzdné dráhy. Řidiči se také dozvědí, jaké všechny druhy smyků existují a jak se s nimi profesionálně a s chladnou hlavou vypořádat. Teoretická výuka probíhá v učebnách, které jsou moderně vybavené a poskytují tak účastníkům i lektorům veškerý komfort.

Druhá část kurzu je praktická, trvá několik hodin a probíhá na moderně vybavených cvičištích, které mají více druhů kluzných drah, na kterých si řidič může vyzkoušet různé druhy smyků nebo slalom. Cvičiště také bývají vybavena například příčnými vodními bariérami, na kterých se trénují brzdné manévry. Jednotlivá cvičiště se od sebe liší, záleží na tom, který kurz si řidič vybere.

Kam namísto kurzu bezpečné jízdy Praha

Kurz bezpečné jízdy Praha sice řidiči z Prahy a okolí navštívit nemohou, ale své reakce mohou vyzkoušet a vybrousit například v blízké Příbrami, nebo na některém z dalších cvičišť, které se u nás nacházejí. Momentálně mají řidiči na výběr z kurzů bezpečné jízdy v Mostě, Sosnové, Příbrami nebo ve Vysokém Mýtu.

Kurz bezpečné jízdy můžete věnovat jako originální dárek. Jak to udělat? Jednoduše zakoupíte certifikát na absolvování školy smyku a ten předáte obdarovanému. Certifikát platí 6 měsíců a po tuto dobu je možné si vybrat datum konání kurzu bezpečné jízdy.