Proč absolvovat školu smyku?

Jste zkušenými řidiči a nevíte, co by vás škola smyku ještě mohla naučit? A nebo jste naopak řidiči začátečníci a za volantem si ještě pořád nejste úplně jistí? Škola smyku je pro vás vhodná v prvním i druhém případě. Kdy jindy si můžete vyzkoušet nebezpečnou silniční situaci bez toho, abyste způsobili autonehodu? Se školou smyku získáte tolik potřebné řidičské sebevědomí a vyzkoušíte si rychlost svých reakcí. Díky absolvování školy smyku můžete zachránit nejen svůj život, ale i životy dalších lidí!

Školu smyku můžete také někomu blízkému darovat jako praktický zážitkový dárek. Podívejte se na stránky věnované tématu zážitkových dárků a inspirujte se dalšími nápady. Se školou smyku darujete překvapení i nové zkušenosti najednou!

Jak kurz probíhá?

Kurz je většinou rozdělen do dvou částí. Dopolední část je věnována teorii, proškolení instruktoři si s vámi připomenou teoretické teze z autoškoly, přiblíží vám, jaké základní fyzikální síly působí na jedoucí vozidlo. Učebny bývají moderně vybavené a tak je součástí první části kurzu i video projekce, při které instruktor promítá různé nešvary řidičů a upozorňuje na ně. Také se teoreticky seznámíte se zvládáním smyku a dalších nebezpečných silničních situací.

Není pro vás škola smyku dostatečně adrenalinovým zážitkem? Inspirujte dalšími adrenalinovými zážitky zde!

Druhá část kurzu je vyloženě praktická. Na speciálních drahách a površích si vyzkoušíte zvládnutí smyku na rovině, v prudké zatáčce a nebo při jízdě z kopce. Některé výukové areály disponují i aquplaningovou plochou, která imituje vozovku pokrytou ledovkou. Instruktor s vámi bude po celou dobu komunikovat pomocí vysílačky a tak se hned dozvíte, jak jste daný úsek zvládli. Tuto část kurzu je nutno absolvovat s vlastním vozem, nebo vozem, se kterým jezdíte každý den. Jen tak pořádně poznáte jeho jízdní vlastnosti a naučíte se ho pořádně ovládat.

Milovníci aut si jistě přijdou na své na stránkách věnovaných Hummerům