Poznáte dokonale jízdní vlastnosti svého vozidla (pokud nemáte vlastní automobil, můžete si zajistit také pronájem vozu v areálu – je však na tento fakt myslet předem). Kurz škola smyku je rozdělen na teoretickou a praktickou část. V teoretické části, která trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny, se řidiči dozví základní poznatky ohledně fungování fyziky vozu (seznámí se základními zásadami techniky jízdy a reakcemi v krizových situacích, instruktoři jim promítnou krizové situace a vysvětlí jim, jak mají správně v dané situaci reagovat a proč). V praktické části se pak řidiči budou učit neztratit kontrolu nad vozem, učit se správně reagovat v situaci, kdy se vozidlo dostane do smyku, budou se učit rychle reagovat na nečekané nebezpečí na silnici či zabrzdit za využití nejkratší brzdné dráhy. Nacvičíte si v praxi a bez riskování vlastního života čelit krizovým situacím, se kterými se můžete setkat v reálném silničním provozu. Vyzkoušejte si skvělý adrenalinový zážitek, jenž vám nebo osobě, které tento zážitek darujete, možná někdy zachrání život na silnici.

Jak dlouho zážitek škola smyku trvá?

Zpravidla trvá škola smyku jeden celý den (zhruba od 9. hod. do 16. hod., včetně přestávky na oběd v délce trvání 1 hod.). Teoretická část trvá maximálně dvě hodiny, důraz je kladen především na praktickou část. Praktická část školy smyku trvá vždy kolem 4 hodin.

Kde všude lze absolvovat školu smyku?

Škola smyku je zážitek, který provozován v mnoha českých městech. Jelikož však je třeba k výcviku i rozsáhlý tréninkový areál, není s podivem, že se moderní výcvikové areály pro řidiče nachází na okraji nebo v těsné blízkosti velkých měst (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc). Chcete si vyzkoušet kurzy školy smyku v nějakém z těchto areálů?

Vyzkoušejte si zážitky:

Škola smyku Vysoké Mýto

Škola smyku Most

Škola smyku Sosnová

Škola smyku Příbram