Kdo stojí za vznikem automobilky Ferrari?

Věděli jste, že Enzo Ferrari bral svoji práci jen jako povinnost a přece byl jedním z nejlepší konstruktérů své doby? Pokud je Ferrari vaše oblíbená značka vozu, přečtěte si o ní něco více!

Ferrari

Ferrari

Ferrari je značka automobilové společnosti pocházející z Itálie. Proslavila se výrobou sportovních automobilů, které zpočátku excelovaly při závodech Formule 1. Není divu, že se firma soustředila na výrobu sportovních vozů, původně totiž byla založena bývalým automobilovým závodníkem Enzo Ferrari. Společnost byla původně založena proto, aby sponzorovala amatérské automobilové sportovce. Tehdy vznikla pod názvem Scuderia Ferrari. V původním záměru firmy vlastně vůbec nebylo vyrábět sportovní vozy.

Hledáte tipy na dárky k narozeninám?

Po druhé světové válce

V období války vyráběl Ferrari díly potřebné v letectví. Po roce 1945 představil první skutečný závodní vůz 125 S. Paradoxně Ferrariho nebavila konstrukce a výroba vozů, ale protože v ní patřil mezi nejlepší, musel to dělat, aby vydělal peníze na podporu týmu Scuderia. Jeho lásku jednoduše nebyly vozy, ale závody.

Přečtěte si o nejrůznějších adrenalinových zážitcích!

Ferrari Califormia

Model vozu Ferrari California byl představen v roce 2008 v Paříži. Tento dvoudvéřový čtyřmístný automobil má odnímatelnou střechu. Maximální rychlost vozu je 310 km/h. A z nuly na sto zrychlíte za čtyři vteřiny. Protože společnost potřebuje zvýšit prodej, je tento vůz uzpůsoben civilnějšímu použití, než jiné vozy. Výsledkem snahy o kombinaci sportovního a praktického auta. Konstruktérům se také podařilo snížit spotřebu vozu o 30 %.

Automobilové zážitky můžete také darovat jako zážitkové dárky, o kterých si více přečtěte zde. Praktickým zážitkovým dárkem je i školy smyku, která naučí méně i více vyježděné řidiče tomu, jak se na silnici chovat při nebezpečných situacích. Absolvent školy smyku se naučí zvládat smyk, jízdu na kluzké i mokré vozovce a mnoho dalšího.