Porsche, historie a přítomnost kultovního vozu

Porsche pochází z dílny německého výrobce sportovních aut. Továrna začala fungovat v roce1931 ana stejný místech běží do dnes. V průběhu výroby se ještě rozšířila o pár odloučených pracovišť, ale centrum zůstává v Stuttgart-Zuffenhausenu.

Ferdinand Porsche, zakladatel společnosti, nejdříve získal zkušenosti ve Vídni a v roce 1900 vystavoval v Paříži svůj první vůz. V roce 1945 spolu se svým synem otevřel automobilku a zde bylo vyrobeno Porsche 356. V polovině dvacátého století zemřel Ferdinand na mrtvici a firma zůstala synovi. Zajímavostí je, že vůz Porsche 356 byl prvním, který nesl jméno rodiny. Vozů tohoto typu bylo vyrobeno celkem kolem osmdesáti tisíc. Na řadu pak přišel modernější typ vozu Porsche 911. Vůz Volkswagen Brouk je podobný Porsche a není to náhodu. Brouka Ferdinand Porsche navrhl ještě před typem vozu, kterém daroval své jméno.

Pročtěte si tipy na adrenalinové dárky a zážitky!

Spolehlivá sportovní auta využitelná i pro běžné použití

Vůz Porsche předchází jeho pověst výborného, kvalitního a spolehlivého sportovního vozidla. Auta jsou vysoké výrobní kvality a nehodí se jen pro závodní účely, ale i pro běžné použití. Současná řada vozů Porsche zahrnuje typy vozů jako Boxster nebo Carrera GT. Jízda vozem Porsche Boxster patří mezi oblíbené zážitkové dárky.

Společnost si i přes několik ekonomických krizí dokázala zachovat jistotu a přizpůsobit se trhu. Většina produkce byla ponechána v Německu a hlavní sídlo společnosti naleznete v Stuttgart-Zuffenhausenu. Speciálně pro typ vozu Carrera GT byla pak postavena továrna v Lipsku. Firma Porsche je ke konkurenci vstřícná a poskytuje poradenství třeba pro automobilky Seat, Daewoo a nebo Subaru.

Porsche World Roadshow

Porsche také zajišťuje nejrůznější motoristické akce. Mezi nejznámější patří Porsche World Roadshow, která se v roce 2012 konala v Maďarsku. Návštěvníci ze všech zemí zde mohli vyzkoušet všechny aktuální modely Porsche na závodním okruhu. K vyzkoušení a otestování zde byly nejen sportovní typy vozů, ale i luxusní limuzína Panamera Turbo S. My se máme ostatně na co těšit, protože akci Porsche World Roadshow  bude v roce 2013 hostit Česká republika.

Inspirujte se a pročtěte si tipy na dárky k narozeninám!