Škola smyku Vysoké Mýto

Při kurzu Škola smyku Vysoké Mýto si vyzkoušíte méně i více složitější řidičské situace, které vás na silnici mohou potkat. Kurz pro vás bude nejen zábavný, ale hlavně se při něm i něco nového naučíte.

Škola smyku Vysoké Mýto

Jako při každém školení se začíná nejdříve teorií. Přednášející má v areálu k dispozici data projektor s počítačem, zpětný projektor a plátno, takže se nemusíte bát, že byste se nějak nudili. Při přednášce si zopakujete teorii, kterou jste se učili při skládání zkoušek potřebných pro řidičský průkaz. Teoreticky vám bude vysvětleno, jak se ve voze chovat při smyku a jak vozidlo na nebezpečné silniční situace reaguje.

Areál je moderně vybaven, najdete zde tři samostatné kluzné plochy. Dále si vyzkoušíte řídit na kopci končícím zatáčkou. Instruktor s vámi bude komunikovat pomocí vysílačky. Jízdu si vyzkoušíte v obou směrech. Řídit budete i při ztížených podmínkách což znamená třeba zavodněnou či kluzkou vozovku. Jezdi zde budete celkem čtyři hodiny, při kterých si vyzkoušíte opravdu všechno. Po skončení kurzu dostanete certifikát o jeho absolvování.

Pokud už jste školu smyku absolvovali, vyberte si jiný z automobilových zážitků!

Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě

Po absolvování školy smyku můžete navštívit místní regionální muzeum. Zde najdete stálou expozici věnovanou firmě Sodomka. Karosárna nedávno zrenovovala kabriolet Aero 50 Dynamik, který pochází z roku 1940. K vidění jsou i další produkty karosárny. Dále můžete ve Vysokém Mýtě navštívit Prašnou bránu, ze které je krásný rozhled do širokého okolí. Brána je pozůstatek hradeb ze 14. století, věž je vysoká padesát metrů a v jejím vrcholu najdete výstavu dobových fotografií. Zajímavý je i barokní areál Vraclav. Zde najdete expozici barokních plastik v kostele sv. Mikuláše. Jedná se o odloučené pracoviště regionálního muzea.

Zkuste zážitkový dárek, který bude nejen zábavný, ale i praktický!