Udělejte si školu smyku v Plzni!

 

Ve městě, které proslavilo vaření piva, můžete nyní absolvovat kurz školy smyku. Vyzkoušejte se s vlastním vozidlem kluznou plochu a naučte se zvládat obtížné řidičské situace. Škola smyku v Plzni vás bude nejen bavit, ale hlavně se zde naučíte něco nového! Odpočinout si po kurzu můžete v místních pivních lázních.

Teorie první

Nejprve vás čeká teoretické školení v moderně vybavené učebně. Přednášet vám bude certifikovaný lektor. Lektoři školy smyku v Plzni mají dlouholeté zkušenosti, které získali při spolupráci s BESIPem. Teoretická část kurzu trvá přibližně dvě hodiny. Neberte ale tento čas jako promrhaný. Zopakujete si pravidla, která jste se učili, když jste se připravovali na získání řidičského průkazu. Dále se dozvíte, jak automobil bezpečně řídit, jaké faktory ovlivňují délku brzdné dráhy, a jaké síly na vozidlo působí při rozjezdu, brzdění a průjezdu zatáčkou. Také vám bude sděleno, jak se chovat při smyku nebo jak si poradit s kluzkou vozovkou.

Inspirujte se adrenalinovými zážitky!

A pak přijde na řadu praxe

Po teoretickém školení bude následovat přestávka a po ní přijde praktická část. Je nutné, abyste tuto část školy smyku absolvovali se svým vozem. Jedině tak se ho naučíte dokonale ovládat i v těch obtížnějších silničních situacích. Praktická část bude trvat přibližně čtyři hodiny. Cvičit budete v uzavřeném areálu, jehož povrch je potažený kluznou fólií. Naučíte se třeba odvrátit přímý střet s překážkou, přerušované brzdění se změnou směru jízdy nebo intenzivní brzdění se současným otáčením volantu. Po konci kurzu dostanete certifikát o jeho absolvování.

Pokud jste školu smyku absolvovali, můžete ji darovat třeba jako zážitkový dárek k Vánocům někomu ze svých blízkých. O dalších tipech na zážitkové dárky si můžete přečíst zde. Zážitkové dárky udělají vašim blízkým radost hned dvakrát. Poprvé, když si zážitek užijí a podruhé, když na něj budou vzpomínat. Buďte originální!