Jízda legendárním vozem Rolls Royce pro dva

 

Chcete se cítit jako král a vrátit se o století zpět? Nechte se spolu se svou drahou polovičkou nebo synem hodinu vozit králem vozů Rolls Royce. Nebo tento krásný zážitek můžete darovat někomu ze svých blízkých.

Zážitek trvá celkem dvě hodiny a čistý čas jízdy je jedna hodina. Řidič vozu je oblečen v dobovém kostýmu. Před projížďkou budete s tímto legendárním vozem nejprve krátce teoreticky seznámeni. Pro plný zážitek z jízdy vám bude zapůjčena do vozu deka, kterou si můžete přehodit přes kolena. Zážitek zahrnuje i posezení s občerstvením v jedné z vybraných restaurací. Na konec získáte CD s fotkami ze zážitku.

Další automobilové zážitky můžete vybírat v sekci auto-moto zážitky.

Kdo stojí za vznikem této legendy?

 

Za vznikem britské firmy stojí Charles Rolls a Henry Royce. První z jmenovaných se o automobily zajímal už odmalička a v devatenáctém století založil jedno z prvních zastoupení francouzských automobilek v Anglii. Rolls byl také fanoušek létání, stál u založení britského Královského aeroklubu. Na počátku dvacátého století jako první člověk přeletěl jedním letem kanálLa Manchetam i zpět ve stejném letounu. Jeho láska k létání se mu však bohužel stala osudnou.

Cesta Henryho Royce k automobilům nebyla od počátku tak jasná, jako Charlese Rollse. V mládí přišel o otce a tak se musel živit prodejem novin. Později pracoval ve strojírenské továrně a s přítelem založil firmu ve které instalovali elektrické přívody do domácnosti. O deset let později začali vyrábět dynama, elektromotory a elektrické jeřáby. Zanedlouho se začal věnovat i konstrukcím automobilů a díky svým známým se seznámil s Charlesem Rollsem a později došlo k dohodě o výrobě automobilů pod společnou značkou.

Nejen automobilové zážitky můžete najít na stránkách internetové agentury na zážitky, Esennce.cz.