Posts Tagged ‘škola smyku Sosnová’

Užijte si školu smyku a poznejte Sosnovou!

Sunday, September 30th, 2012

Užijte si školu smyku a poznejte Sosnovou!

Obec Sosnová u České Lípy je známá všem milovníkům automobilových závodů. V autodromu Sosnová se nejrůznější automobilové akce pořádají celý rok. Městečko ale nežije jen motoristickými sporty, ale má co nabídnout i turistům. Krásná příroda v okolí přímo láká k procházce. Proto až využijete váš zážitkový dárek škola smyku Sosnová, vydejte se do přírody a určitě nebudete litovat.

Co vše se při škole smyku naučíte?

Automobilový zážitek škola smyku probíhá prakticky přes celý den. Školení začíná od brzkého rána teoretickou průpravou, kdy si v moderně vybavené učebně poslechnete od certifikovaných instruktorů, jak řídit vůz při obtížných silničních podmínkách. Odpoledne pak přijde na řadu praktická část, kdy budete jezdit s vlastním autem, nebo autem, které řídíte každý den. Jedině tak zjistíte, jak se vůz při ztížené jízdě chová.

Prakticky si vyzkoušíte jízdu po povrchu imitujícím ledovou plochu, zkusíte brzdit na mokré vozovce, projedete si slalom a naučíte se zvládat smyk v prudké zatáčce. Po celou dobu vás bude sledovat na dráze instruktor, který bude na vaši jízdu dohlížet. S ním budete komunikovat pomocí vysílačky. Na závěr školení dostanete certifikát o absolvování školy smyku. Kurz je tedy jednodenní a probíhá celoročně, je třeba se jen dopředu objednat a domluvit na termínu.

Projděte se přírodou!

Po absolvování školy smyku ještě chvilku setrvejte v obci Sosnová. Můžete se jít projít třeba k místnímu Kamennému domu, který je z velké části vytesaný ve skále. Od počátku osmnáctého století až do poloviny dvacátého století zde bydlela rodina Albertů. Blízko tohoto domu ve skále najdete výklenek se sochou svatého Jana Nepomuckého. Nedaleko od obce se nachází Národní přírodní památka Peklo, kterým vede naučná stezka. Ta nese název Pekelské údolí a je dlouhá přibližně čtyři kilometry.

Darujte praktický zážitkový dárek svým blízkým a nebo udělejte radost sobě. Vybírat můžete z desítek originálních možností.