Posts Tagged ‘školy smyku’

Užijte si školu smyku a poznejte Sosnovou!

Sunday, September 30th, 2012

Užijte si školu smyku a poznejte Sosnovou!

Obec Sosnová u České Lípy je známá všem milovníkům automobilových závodů. V autodromu Sosnová se nejrůznější automobilové akce pořádají celý rok. Městečko ale nežije jen motoristickými sporty, ale má co nabídnout i turistům. Krásná příroda v okolí přímo láká k procházce. Proto až využijete váš zážitkový dárek škola smyku Sosnová, vydejte se do přírody a určitě nebudete litovat.

Co vše se při škole smyku naučíte?

Automobilový zážitek škola smyku probíhá prakticky přes celý den. Školení začíná od brzkého rána teoretickou průpravou, kdy si v moderně vybavené učebně poslechnete od certifikovaných instruktorů, jak řídit vůz při obtížných silničních podmínkách. Odpoledne pak přijde na řadu praktická část, kdy budete jezdit s vlastním autem, nebo autem, které řídíte každý den. Jedině tak zjistíte, jak se vůz při ztížené jízdě chová.

Prakticky si vyzkoušíte jízdu po povrchu imitujícím ledovou plochu, zkusíte brzdit na mokré vozovce, projedete si slalom a naučíte se zvládat smyk v prudké zatáčce. Po celou dobu vás bude sledovat na dráze instruktor, který bude na vaši jízdu dohlížet. S ním budete komunikovat pomocí vysílačky. Na závěr školení dostanete certifikát o absolvování školy smyku. Kurz je tedy jednodenní a probíhá celoročně, je třeba se jen dopředu objednat a domluvit na termínu.

Projděte se přírodou!

Po absolvování školy smyku ještě chvilku setrvejte v obci Sosnová. Můžete se jít projít třeba k místnímu Kamennému domu, který je z velké části vytesaný ve skále. Od počátku osmnáctého století až do poloviny dvacátého století zde bydlela rodina Albertů. Blízko tohoto domu ve skále najdete výklenek se sochou svatého Jana Nepomuckého. Nedaleko od obce se nachází Národní přírodní památka Peklo, kterým vede naučná stezka. Ta nese název Pekelské údolí a je dlouhá přibližně čtyři kilometry.

Darujte praktický zážitkový dárek svým blízkým a nebo udělejte radost sobě. Vybírat můžete z desítek originálních možností.

Školy smyku na severu Čech

Thursday, September 20th, 2012

Školy smyku na severu Čech

Na severu Čech se nachází hned dvě místa, kde můžete absolvovat nejen školu smyku, ale i další automobilové kurzy. Vyrazit můžete do autodromu Sosnová a nebo Polygonu Most.

Sosnová u České Lípy

Škola smyku v Sosnové je rozdělena na kurz teoretický a kurz praktický. Při teoretické části s vámi instruktor probere rizikové faktory při jízdě, nastavení sedadla ve vozidla, jak správně držet volant a jak účelně používat brzdové pedály. Dále s vámi instruktor probere změny v pravidlech silničního provozu, defenzivní způsob jízdy, jak správně zkontrolovat vozidlo před jízdou a teoretické řešení krizových situací na silnici.

Při praktické části si vyzkoušíte se svým vlastním vozem krizové brzdění, zjistíte brzdné dráhy vlastního vozidla, projedete slalom mezi kuželkami a také procvičíte vyhýbací manévr – když se na silnici musíte rychle vyhnout překážce.

Autodrom Sosnová nabízí nejen kurzy bezpečné jízdy, ale i kurz Žena a automobil. Kurz je určen pro ženy a procvičuje se parkování, brzdění, zvládnutí smyku. Kurz má teoretickou i praktickou část a je třeba ho absolvovat s vlastním autem nebo autem, které žena používá.

Polygon most

V centru polygon Most můžete absolvovat nejen kurz bezpečné jízdy, ale i kurz sportovní jízdy. Ten probíhá ve spolupráci s autodromem Most, kurz má teoretickou i praktickou část. Je určen hlavně pro automobilové nadšence i pro ty, kteří mají za sebou kurz bezpečné jízdy. Celodenní kurz začíná už v devět ráno, kdy je první na řadě teoretická část. Ta trvá hodinu a potom následují tři hodiny ježdění na cvičných plochách v Polygonu Most. Během tohoto kurzu se vám budou věnovat hned dva instruktoři.

Darujte svým blízkým školu smyku jako zážitkový dárek! Inspirujte se dárky k narozeninám! Dárky jako zážitek jsou velmi oblíbenou formou obdarování, využijte ji i vy!