Posts Tagged ‘škola smyku’

Užijte si školu smyku a poznejte Sosnovou!

Sunday, September 30th, 2012

Užijte si školu smyku a poznejte Sosnovou!

Obec Sosnová u České Lípy je známá všem milovníkům automobilových závodů. V autodromu Sosnová se nejrůznější automobilové akce pořádají celý rok. Městečko ale nežije jen motoristickými sporty, ale má co nabídnout i turistům. Krásná příroda v okolí přímo láká k procházce. Proto až využijete váš zážitkový dárek škola smyku Sosnová, vydejte se do přírody a určitě nebudete litovat.

Co vše se při škole smyku naučíte?

Automobilový zážitek škola smyku probíhá prakticky přes celý den. Školení začíná od brzkého rána teoretickou průpravou, kdy si v moderně vybavené učebně poslechnete od certifikovaných instruktorů, jak řídit vůz při obtížných silničních podmínkách. Odpoledne pak přijde na řadu praktická část, kdy budete jezdit s vlastním autem, nebo autem, které řídíte každý den. Jedině tak zjistíte, jak se vůz při ztížené jízdě chová.

Prakticky si vyzkoušíte jízdu po povrchu imitujícím ledovou plochu, zkusíte brzdit na mokré vozovce, projedete si slalom a naučíte se zvládat smyk v prudké zatáčce. Po celou dobu vás bude sledovat na dráze instruktor, který bude na vaši jízdu dohlížet. S ním budete komunikovat pomocí vysílačky. Na závěr školení dostanete certifikát o absolvování školy smyku. Kurz je tedy jednodenní a probíhá celoročně, je třeba se jen dopředu objednat a domluvit na termínu.

Projděte se přírodou!

Po absolvování školy smyku ještě chvilku setrvejte v obci Sosnová. Můžete se jít projít třeba k místnímu Kamennému domu, který je z velké části vytesaný ve skále. Od počátku osmnáctého století až do poloviny dvacátého století zde bydlela rodina Albertů. Blízko tohoto domu ve skále najdete výklenek se sochou svatého Jana Nepomuckého. Nedaleko od obce se nachází Národní přírodní památka Peklo, kterým vede naučná stezka. Ta nese název Pekelské údolí a je dlouhá přibližně čtyři kilometry.

Darujte praktický zážitkový dárek svým blízkým a nebo udělejte radost sobě. Vybírat můžete z desítek originálních možností.

Navštivte centrum bezpečné jízdy Polygon Most!

Saturday, September 15th, 2012

Navštivte centrum bezpečné jízdy Polygon Most!

V severozápadních Čechách můžete navštívit Polygon Most, kde se specializují na kurzy bezpečné jízdy, testovací jízdy automobilů různých značek a offroadová vozidla.

Areál pro kurz bezpečné jízdy se nachází hned vedle Autodromu Most. Areál leží na rozloze 13 hektarů. A i během letního období zde můžete vyzkoušet smyk na ledovém povrchu a nebo na sněhu. Na kurzu bezpečné jízdy se dozvíte teoretické informace o brzdných drahách, jak ovlivňuje jízdu vozidla jeho náklad, jak zvládnout smyk na nakloněné rovině a nebo jak jezdit po nezpevněném povrchu. Po teoretickém školení přijde na řadu praxe a vy si vyzkoušíte všechny jmenované situace reálně. Pokud se chcete dozvědět více o škole smyku v Moště, informace najdete zde.

Co všechno Polygon Most nabízí?

O výstavbě Polygonu se rozhodlo v devadesátých letech a na počátku dvacátých let začala realizace stavby. Rozsáhlý areál nabízí mnoho typů vyžití pro automobilové nadšence. Absolvovat zde můžete hned několik automobilových kurzů.

Jedním z kurzů je Kurz sportovní jízdy. Ten obsahuje teoretickou i praktickou část. Nabyté zkušenosti si tak hned můžete vyzkoušet na závodní dráze. Kurz probíhá pod dohledem dvou zkušených instruktorů, kteří vám poskytnou teoretické i praktické informace a budou vás kontrolovat při jízdě.

Absolvovat zde můžete i kurz offroadové jídy, kdy si zkusíte řídit vozidlo na offroadové dráze. Kurzy jsou rozděleny podle schopností řidičů na tři typy. Cvičení offroadové jízdy se opět skládá z teoretické a poté i praktické části. Pokud se o offroadových vozidlech chcete dozvědět více, podívejte se sem.

Pokud hledáte nějaké automobilové i jiné zážitkové dárky pro vaše blízké, podívejte se na stránku zazitky-jako-darek.cz

Škola smyku Most

Wednesday, September 5th, 2012

Škola smyku Most

Pokud pochybujete o svých řidičských schopnostech, absolvujte kurz bezpečné jízdy. Naučíte se zvládat auto v nebezpečných silničních situacích. Pokud jste ale dlouho neseděl za volantem, bude pro vás lepší nejdříve absolvovat pár rekvalifikačních jízd v autoškole. Tím získáte dostatečné sebevědomí a nic vám nebude bránit v tom, vyrazit opět na silnici.

Po rekvalifikačních jízdách, kdy si připomenete základní poznatky z autoškoly, už nebude nic stát v cestě tomu, abyste absolvovali kurz bezpečné jízdy.  Vybírat můžete z několika areálů po celé České republice. V severozápadních Čechách můžete vyzkoušet školu smyku Most.

Voucher na tento praktický vzdělávací zážitek najdete na stránkách Esennce.cz, internetové agentury na zážitky. Zde si také můžete vybrat zážitek ze sekce auto-moto.

Jak škola smyku v Mostě probíhá?

Instruktor, který se o vás bude celý den starat, vás nejprve seznámí s praktickými zásadami chování řidiče v krizových situacích. Připomene vám také teoretické informace, které se týkají řízení vozu.

Poté následuje praktická část školy smyku, která trvá přibližně čtyři hodiny. Instruktor vás bude během výcviku navádět pomocí vysílačky a vy si vyzkoušíte několik druhů a způsobů smyku, jízdu na různých površích a několik nebezpečných situací, které vás mohou na silnici potkat. Doplníte si tak nejen svoje řidičské zkušenosti, ale zjistíte také rychlost svých reakcí.

Škola smyku Příbram

Wednesday, August 15th, 2012

Škola smyku Příbram

I ve Středočeském kraji máte možnost absolvovat školu smyku, správným názvem kurz bezpečné jízdy. V Dlouhé Lhotě u Příbrami najdete speciální areál, který můžete navštívit absolvovat zde školu smyku. Jednoduše si přes internet zakoupíte voucher na zážitek, se kterým vám přijdou další informace ohledně průběhu zážitku. Kurz bezpečné jízdy ale můžete i darovat jako originální zážitkový dárek.

Jak to probíhá?

V začátku kurzu si připomenete teoretické znalosti o řízení motorových vozidel. Instruktor vám teoreticky přiblíží, jak auto řídit ve ztížených klimatických podmínkách, dále vám poskytne informace o brzdění a brzdných drahách a řešení krizových situací. Poté následuje praktická část kurzu. Tu budete absolvovat se svým vlastním vozem, abyste se s ním naučili zvládat komplikované silniční situace. Zkusíte si zvládnout smyk i jízdu po kluzké ploše. Podmínky pro absolvování kurzu jsou – řidičské oprávnění skupiny B a fyzická a duševní způsobilost.

V Příbrami pak můžete navštívit aquapark, minigolfové hřiště a nebo zimní sportovní areál. Ve městě najdete i dvě galerie a to galerii V Potoční a galerii Františka Drtikola Příbram. Pokud vás zajímá spíše architektura, určitě se projděte historickým centrem města nebo navštivte zámeček Ernestinum. V Příbrami můžete podniknout i adrenalinové aktivity, jako je tandemový seskok padákem a nebo si odpočinout při masáži.

Výměna pneumatik – za jakých podmínek?

Thursday, August 9th, 2012

Výměna pneumatik – za jakých podmínek?

Pneumatiky je třeba měnit minimálně dvakrát ročně. Ze zimních na letní a zpět. Je ale tak třeba pozorně je v průběhu roku sledovat a při případných podezřeních nebo viditelných defektech je nechat zkontrolovat v servisu. (more…)

Škola smyku – praktický adrenalinový dárek pro řidiče

Tuesday, April 10th, 2012

Pokud se vám už teď při pomyšlení na namrzlé vozovky dělají mžitky před očima, je čas udělat krok dál. Zavítejte na stránky zážitkové agentury Essence.cz a kupte si poukaz na zážitek s názvem škola smyku (more…)

Škola smyku PRAHA

Saturday, November 12th, 2011
Škola smyku Praha

Škola smyku Praha

Škola smyku PRAHA

Jistě máte v rodině členy, kteří řídí osobní automobil. Pak je můžete překvapit originálním, a přitom velmi užitečným dárkem. K Vánocům, narozeninám či jiné příležitosti jim darujte zážitkový poukaz na školu smyku.

Jedná se o dárek, který vašim blízkým přinese vzrušení i adrenalin. Ale především si mohou pod vedením zkušeného instruktora osvojit řadu praktických dovedností, užitečných při řízení vozu.

Poukaz na zážitek škola smyku, který pro ně můžete levně pořídit, bude třeba v budoucnu znamenat i záchranu jejich života.

Škola smyku v Praze

Často vyhledávaným pojmem na internetu je „škola smyku Praha“. Stejně jako například „škola smyků v Praze“ (případně v jejím okolí). Není divu, vždyť cvičný polygon by si naše hlavní město zasloužilo. A nejen to – řada řidičů po něm už dlouho (marně) volá. Bohužel však budete školu smyku v Praze hledat na internetu zbytečně. Přitom dárkový poukaz, týkající se tohoto velmi užitečného zážitku, by si své majitele jistě našel.

Vhodné prostory

Potenciálních školících center by mohlo v Praze vyrůst hned několik. Jen tak namátkou – Kbely, Letná, Letňany, Strahov či kdekoliv jinde. A proč škola smyku například v Kbelích? Tak především se v této pražské městské části nachází letiště. Takto rozlehlý areál by byl jako cvičná plocha vskutku ideální.

Také městská část Letňany poskytuje, podobně jako Kbely, strategicky výhodné postavení. V Letňanech by si vybudovaný polygon také brzy našel své zájemce, kteří by zde chtěli absolvovat školu smyku. V Letné zase najdeme vhodné prostory pro cvičiště v podobě dvou stadionů. Ideálně by se ale hodila i rozsáhlá plocha stadionu na Strahově.

Užitečný dárek

Možnost darovat poukaz na školu smyku v Praze by jistě přivítala spousta lidí. Škola smyku se pohybuje v cenové relaci kolem pěti tisíc korun. Cena je samozřejmě závislá na obsahu kurzu, vybavenosti areálu, učeben apod. Ale kdo ví, třeba se brzy najde provozovatel, který moderní a profesionální cvičný areál v Praze opravdu vybuduje.

Škola smyku DOBŘÍŠ

Saturday, November 12th, 2011
Škola smyku

Škola smyku

Škola smyku Dobříš

Vskutku netradičním, ale velice užitečným dárkem je věnovat svým blízkým, kteří řídí vůz, zážitek v podobě školy smyku. Dárkový poukaz lze pořídit levně, ale dovednosti, které vaši blízcí ve škole smyku získají, jsou bez nadsázky k nezaplacení.

Každý, kdo tento napínavý a bezesporu adrenalinový zážitek absolvuje, rozhodně zvyšuje svoje šance na bezpečné zvládnutí krizových situací. Naučí se lépe ovládat své vozidlo a načerpá i řadu užitečných teoretických informací.

 

Škola smyku v Dobříši

Hledali jste na internetu škola smyku Dobříš? Nejspíš marně! Jisté však je, že město Dobříš disponuje kvalitním areálem letiště, kde by mohla vyrůst skvělá cvičná plocha. Šoféři z Dobříše a blízkého okolí by se zde pod vedením zkušených profesionálů například mohli dozvědět, jaké katastrofální následky mohou mít nehody ve vozidlech – i v malé rychlosti.

Zkoušet podobné věci na opuštěném parkovišti není nejlepší nápad. To raději svým blízkým věnujte dárkový poukaz na zážitek v podobě školy smyku. Její předností je, že se v podstatě jedná o školu hrou! Držitelé poukazu si vyzkouší jízdu na speciálně upraveném okruhu, a to v krajních podmínkách, při různých situacích i rychlostech vozidla. Moderní cvičný areál by si rozhodně zasloužilo i město Dobříš. Otázkou opět je, zda se najde vhodný provozovatel.

Napínavý zážitek pro každého řidiče

Škola smyku v Dobříši alespoň prozatím není, a tak musí vzít řidiči z tohoto města či blízkého okolí zavděk jinými lokalitami. Svým blízkým můžete darovat zážitkový poukaz na školu smyku v Mostě, Vysokém Mýtě, Sosnové či Příbrami. Jedná se o neotřelý, a především velice užitečný dárek. Třeba k narozeninám, svátku či Vánocům.

A proč by škola smyku v Dobříši mohla být pro šoféry z blízkého okolí užitečná? Každý z řidičů, který se domnívá, že škola smyku je pro něj bez užitku, je na velkém omylu. Je prokázáno, že při smyku, případně jiné kolizi, je člověk pod obrovským psychickým tlakem. Navíc jej ovlivňují i fyzikální síly. Zvláště nezkušení řidiči si pak v mnohých nepříjemných situacích nedokáží poradit. Je třeba poznamenat, že škola smyku může v budoucnu svým absolventům zachránit třeba i život.

Škola smyku VYSOKÉ MÝTO

Thursday, November 10th, 2011
Polygon školy smyku Vysoké Mýto

Polygon školy smyku Vysoké Mýto

Škola smyku VYSOKÉ MÝTO

Škola smyku Vysoké Mýto se odehrává na speciálním cvičišti ve Vysokém Mýtě. Součástí areálu jsou tři samostatné kluzné plochy – rovinka, zatáčka a kopec končící zatáčkou. K technickému vybavení patří také příčné vodní bariéry, měření rychlostí a ostřikování ploch.

Termíny:
Kurzy se konají celoročně, jednou až dvakrát měsíčně, převážně o víkendech.

Kudy do školy smyku Vysoké Mýto:

Cesta od Hradce Králové
Vjedete do města, ze silnice E 442 neodbočujete, téměř na konci města před čerpací stanicí Shell odbočíte doleva a ihned doprava (za čerpací stanici), dále pokračujete rovně cca 100 m k bráně cvičiště.

Cesta od Svitav
Vjedete do města, ihned na začátku města za čerpací stanicí Shell odbočíte doprava a ihned opět doprava (za čerpací stanici), dále pokračujete rovně cca 100 m k bráně cvičiště.

Škola smyku Vysoké Mýto

Škola smyku Vysoké Mýto Velice oblíbený úsek školy smyku Vysoké Mýto Kluzná plocha na polygonu školy smyku Vysoké Mýto Škola smyku Vysoké Mýto

Škola smyku PŘÍBRAM

Thursday, November 10th, 2011
Škola smyku Příbram - výcvik policistů

Škola smyku Příbram - výcvik policistů

Škola smyku Příbram

Kurz bezpečné jízdy Příbram se odehrává na speciálně upraveném areálu vybaveném všemi potřebnými prvky pro dokonalou simulaci všech extrémních vlivů, které mohou značně ovlivnit řízení. Škola smyku Příbram je určena všem kteří to myslí s výukou vážně.

Tento areál se nachází nedaleko Příbrami, v prostorách letiště v obci Dlouhá Lhota (cca 50 km od Prahy po komunikaci R4).

Termíny:
Kurzy se konají celoročně, vždy o víkendech, dle kapacity a naplněnosti polygonu, minimálně ale 3 x měsíčně.Termínyj sou vyhlašovány postupně, vždy zhruba v polovině měsíce na měsíc následující.

Kudy k nám:
GPS souřadnice – Loc: 49°43’27.277″N, 14°6’34.769″E

Cesta od Prahy
Pojede po rychlostní komunikaci R4 z Prahy směr Strakonice. Na konci rychlostní silnice R4 odbočíte na Exitu 42 na silnici I/18 Příbram, Sedlčany (výjezd za čerpací stanicí Benzina). Na křižovatce odbočíte 2x vlevo; tzn. vracíte se kus zpátky podél dálnice směrem na Prahu. Po místní komunikaci dojede až do obce Dlouhá Lhota. Zde odbočíte opět doleva a přejedete rychlostní komunikaci R4 po mostě. Za mostem již po pravé straně uvidíte areál Polygonu MAX CARS. Na prvním rozšíření komunikace odbočte vpravo do modrých vrat areálu.

Cesta od Strakonic
Pojedete po komunikace I/4 směr Praha; na začátku rychlostní komunikace R4 cca 500 metrů za obcí Dubenec odbočte vpravo – sjezd Příbram, Sedlčany. Následnou křižovatku přejedete rovně (sm. Obořiště), a pak už jedete po souběžné komunikaci s rychlostní komunikací R4. V obci Dlouhá Lhota odbočte za prodejcem se zemědělskou technikou (po levé straně) vlevo přes most. Za mostem již po pravé straně uvidíte areál Polygonu MAX CARS. Na prvním rozšíření komunikace odbočte vpravo do modrých vrat areálu.

Škola smyku Příbram

Kluzná plocha na polygonu školy smyku Příbram Praktická část kurzu škola smyku Příbram Nácvik brzdné dráhy ve škole smyku Příbram