Posts Tagged ‘Příbram’

Škola smyku Příbram

Wednesday, August 15th, 2012

Škola smyku Příbram

I ve Středočeském kraji máte možnost absolvovat školu smyku, správným názvem kurz bezpečné jízdy. V Dlouhé Lhotě u Příbrami najdete speciální areál, který můžete navštívit absolvovat zde školu smyku. Jednoduše si přes internet zakoupíte voucher na zážitek, se kterým vám přijdou další informace ohledně průběhu zážitku. Kurz bezpečné jízdy ale můžete i darovat jako originální zážitkový dárek.

Jak to probíhá?

V začátku kurzu si připomenete teoretické znalosti o řízení motorových vozidel. Instruktor vám teoreticky přiblíží, jak auto řídit ve ztížených klimatických podmínkách, dále vám poskytne informace o brzdění a brzdných drahách a řešení krizových situací. Poté následuje praktická část kurzu. Tu budete absolvovat se svým vlastním vozem, abyste se s ním naučili zvládat komplikované silniční situace. Zkusíte si zvládnout smyk i jízdu po kluzké ploše. Podmínky pro absolvování kurzu jsou – řidičské oprávnění skupiny B a fyzická a duševní způsobilost.

V Příbrami pak můžete navštívit aquapark, minigolfové hřiště a nebo zimní sportovní areál. Ve městě najdete i dvě galerie a to galerii V Potoční a galerii Františka Drtikola Příbram. Pokud vás zajímá spíše architektura, určitě se projděte historickým centrem města nebo navštivte zámeček Ernestinum. V Příbrami můžete podniknout i adrenalinové aktivity, jako je tandemový seskok padákem a nebo si odpočinout při masáži.

Škola smyku PŘÍBRAM

Thursday, November 10th, 2011
Škola smyku Příbram - výcvik policistů

Škola smyku Příbram - výcvik policistů

Škola smyku Příbram

Kurz bezpečné jízdy Příbram se odehrává na speciálně upraveném areálu vybaveném všemi potřebnými prvky pro dokonalou simulaci všech extrémních vlivů, které mohou značně ovlivnit řízení. Škola smyku Příbram je určena všem kteří to myslí s výukou vážně.

Tento areál se nachází nedaleko Příbrami, v prostorách letiště v obci Dlouhá Lhota (cca 50 km od Prahy po komunikaci R4).

Termíny:
Kurzy se konají celoročně, vždy o víkendech, dle kapacity a naplněnosti polygonu, minimálně ale 3 x měsíčně.Termínyj sou vyhlašovány postupně, vždy zhruba v polovině měsíce na měsíc následující.

Kudy k nám:
GPS souřadnice – Loc: 49°43’27.277″N, 14°6’34.769″E

Cesta od Prahy
Pojede po rychlostní komunikaci R4 z Prahy směr Strakonice. Na konci rychlostní silnice R4 odbočíte na Exitu 42 na silnici I/18 Příbram, Sedlčany (výjezd za čerpací stanicí Benzina). Na křižovatce odbočíte 2x vlevo; tzn. vracíte se kus zpátky podél dálnice směrem na Prahu. Po místní komunikaci dojede až do obce Dlouhá Lhota. Zde odbočíte opět doleva a přejedete rychlostní komunikaci R4 po mostě. Za mostem již po pravé straně uvidíte areál Polygonu MAX CARS. Na prvním rozšíření komunikace odbočte vpravo do modrých vrat areálu.

Cesta od Strakonic
Pojedete po komunikace I/4 směr Praha; na začátku rychlostní komunikace R4 cca 500 metrů za obcí Dubenec odbočte vpravo – sjezd Příbram, Sedlčany. Následnou křižovatku přejedete rovně (sm. Obořiště), a pak už jedete po souběžné komunikaci s rychlostní komunikací R4. V obci Dlouhá Lhota odbočte za prodejcem se zemědělskou technikou (po levé straně) vlevo přes most. Za mostem již po pravé straně uvidíte areál Polygonu MAX CARS. Na prvním rozšíření komunikace odbočte vpravo do modrých vrat areálu.

Škola smyku Příbram

Kluzná plocha na polygonu školy smyku Příbram Praktická část kurzu škola smyku Příbram Nácvik brzdné dráhy ve škole smyku Příbram