Archive for the ‘Areály v ČR’ Category

Škola smyku JIHLAVA

Monday, June 10th, 2013

Škola smyku JIHLAVA

Škola smyku Jihlava se koná ve speciálním areálu od roku 2011. Polygon v Jihlavě disponuje různými výcvikovými plochami s několika povrchy –  draft, asfalt, aquaplaningová vana.

Účastníci kurzu si tak budou moci vyzkoušet jízdu ve smyku, na kruhovém objezdu, v zatáčkách a v různých ztížených podmínkách.

 

 

Termíny:

Kurzy se konají celoročně, jednou až dvakrát měsíčně, v pracovních dnech.

Kudy do školy smyku Jihlava:

Polygon se nachází blízko dálnice D1 u výjezdu z Jihlavy na Pelhřimov. Poloha cca na půli cesty mezi Prahou a Brnem zaručuje dobrou dostupnost jak pro účastníky z Čech, tak i z Moravy.

Trvání:

4 hodiny

 

Škola smyku OSTRAVA

Saturday, November 12th, 2011

1Škola smyku Ostrava

Centrum bezpečné jízdy Libros v Ostravě je moderní zařízení poskytující řidičům vzdělání, které jim žádná běžná autoškola nenabídne.

Každý řidič si určitě někdy představoval, jaké by to bylo dostat se do nějaké krizové situace, smyku, a jak se s takovou nepříjemnou skutečností vyrovnat. Škola smyku Ostrava vás naučí na tyto situace správně reagovat.

Trénovat své dovednosti na veřejných silnicích je totiž poloviční sebevražda a existuje jen málo míst, kde Vás dokážou na takové situace kvalitně připravit. Jedním z nich je právě Centrum bezpečné jízdy Libros v Ostravě, jejíž moderní zázemí dokáže simulovat mnoho nepříjemných podmínek na vozovce a následný smyk.

Zázemí školy smyku v Ostravě

Ostravská škola smyku disponuje velkou asfaltovou plochou, která je obohacena některými prvky pro simulaci obtížných podmínek na vozovce. Mezi takové patří například velká smyková deska, kruhová smyková plocha, nebo trysky, které mohou vytvořit kluzký povrch vozovky. Díky tomu všemu se tady můžou simulovat mnohé nepříjemné situace na vozovce, se kterými se můžete setkat na veřejných silnicích. Moderní zázemí tohoto centra Vám ale pomůže se s podobnými situacemi správně vyrovnat a v běžném silničním provozu se stanete mnohem sebejistějším řidičem, či řidičkou.

Škola smyku jako atraktivní zážitek

Škola smyku v Ostravě není jenom čistě vzdělávací instituce, poskytuje totiž zároveň i nemalou porci zábavy a adrenalinu. Takové zážitky si člověk vryje do paměti. A především proto zařadila česká zážitková agentura Esennce školu smyku v Ostravě do své nabídky zážitkových poukazů. Firma Esennce je agentura specializující se na zážitky a už delší dobu plní mnoha lidem v Česku jejich sny. Díky spolehlivosti a nízké ceně zážitků si vysloužila dobré jméno a získala už mnoho ocenění. Zážitek jako je absolvování školy smyku v Ostravě je určitě velmi zajímavý dárek pro každého muže, neboť spojuje vzdělání se zábavou.

Škola smyku VYSOKÉ MÝTO

Thursday, November 10th, 2011
Polygon školy smyku Vysoké Mýto

Polygon školy smyku Vysoké Mýto

Škola smyku VYSOKÉ MÝTO

Škola smyku Vysoké Mýto se odehrává na speciálním cvičišti ve Vysokém Mýtě. Součástí areálu jsou tři samostatné kluzné plochy – rovinka, zatáčka a kopec končící zatáčkou. K technickému vybavení patří také příčné vodní bariéry, měření rychlostí a ostřikování ploch.

Termíny:
Kurzy se konají celoročně, jednou až dvakrát měsíčně, převážně o víkendech.

Kudy do školy smyku Vysoké Mýto:

Cesta od Hradce Králové
Vjedete do města, ze silnice E 442 neodbočujete, téměř na konci města před čerpací stanicí Shell odbočíte doleva a ihned doprava (za čerpací stanici), dále pokračujete rovně cca 100 m k bráně cvičiště.

Cesta od Svitav
Vjedete do města, ihned na začátku města za čerpací stanicí Shell odbočíte doprava a ihned opět doprava (za čerpací stanici), dále pokračujete rovně cca 100 m k bráně cvičiště.

Škola smyku Vysoké Mýto

Škola smyku Vysoké Mýto Velice oblíbený úsek školy smyku Vysoké Mýto Kluzná plocha na polygonu školy smyku Vysoké Mýto Škola smyku Vysoké Mýto

Škola smyku PŘÍBRAM

Thursday, November 10th, 2011
Škola smyku Příbram - výcvik policistů

Škola smyku Příbram - výcvik policistů

Škola smyku Příbram

Kurz bezpečné jízdy Příbram se odehrává na speciálně upraveném areálu vybaveném všemi potřebnými prvky pro dokonalou simulaci všech extrémních vlivů, které mohou značně ovlivnit řízení. Škola smyku Příbram je určena všem kteří to myslí s výukou vážně.

Tento areál se nachází nedaleko Příbrami, v prostorách letiště v obci Dlouhá Lhota (cca 50 km od Prahy po komunikaci R4).

Termíny:
Kurzy se konají celoročně, vždy o víkendech, dle kapacity a naplněnosti polygonu, minimálně ale 3 x měsíčně.Termínyj sou vyhlašovány postupně, vždy zhruba v polovině měsíce na měsíc následující.

Kudy k nám:
GPS souřadnice – Loc: 49°43’27.277″N, 14°6’34.769″E

Cesta od Prahy
Pojede po rychlostní komunikaci R4 z Prahy směr Strakonice. Na konci rychlostní silnice R4 odbočíte na Exitu 42 na silnici I/18 Příbram, Sedlčany (výjezd za čerpací stanicí Benzina). Na křižovatce odbočíte 2x vlevo; tzn. vracíte se kus zpátky podél dálnice směrem na Prahu. Po místní komunikaci dojede až do obce Dlouhá Lhota. Zde odbočíte opět doleva a přejedete rychlostní komunikaci R4 po mostě. Za mostem již po pravé straně uvidíte areál Polygonu MAX CARS. Na prvním rozšíření komunikace odbočte vpravo do modrých vrat areálu.

Cesta od Strakonic
Pojedete po komunikace I/4 směr Praha; na začátku rychlostní komunikace R4 cca 500 metrů za obcí Dubenec odbočte vpravo – sjezd Příbram, Sedlčany. Následnou křižovatku přejedete rovně (sm. Obořiště), a pak už jedete po souběžné komunikaci s rychlostní komunikací R4. V obci Dlouhá Lhota odbočte za prodejcem se zemědělskou technikou (po levé straně) vlevo přes most. Za mostem již po pravé straně uvidíte areál Polygonu MAX CARS. Na prvním rozšíření komunikace odbočte vpravo do modrých vrat areálu.

Škola smyku Příbram

Kluzná plocha na polygonu školy smyku Příbram Praktická část kurzu škola smyku Příbram Nácvik brzdné dráhy ve škole smyku Příbram

Škola smyku MOST

Friday, November 4th, 2011
Škola smyku Most - výuka smyku

Škola smyku Most - výuka smyku

Škola smyku MOST

Škola smyku Most se nachází na třinácti hektarech v bezprostřední blízkosti areálu AUTODROMU Most. Jedná se o největší a nejmodernější výcvikové a testovací zařízení svého druhu u nás.

Termíny:
Kurzy se konají celoročně, jednou až dvakrát měsíčně, převážně o víkendech.

Časový harmonogram kurzu:
Začátek kurzu je zpravidla v 9.00, případně ve 14.30 hod. Příjezd účastníků v 8.45 nebo 14.15.

09-11 Teoretická část (učebna)
11-12 Praktický výcvik – I.část
12-13 Přestávka na oběd
13-16 Praktický výcvik – II. Část

Kudy do školy smyku:

Cesta od Prahy
Najedete na silnici E442 (čtyřproudá) směr Most, neodbočujete z ní a jedete směr Chomutov, na kruhovém objezdu odbočíte směr centrum (Autodrom Most je již vlevo vidět), po cca 300 m po pravé straně minete vjezd na Autodrom Most a pokračujete ještě cca 100 m, odbočíte vpravo směr Polygon Most (nebo tribuny Autodromu), jedete do mírného kopce cca 200 m a vjedete do brány Polygonu Most.

Cesta od Chomutova
Na kruhovém objezdu odbočíte směr centrum (Autodrom Most je již vpravo vidět), po cca 300 m po pravé straně minete vjezd na Autodrom Most a pokračujete ještě cca 100 m, odbočíte vpravo směr Polygon Most (nebo tribuny Autodromu), jedete do mírného kopce cca 200 m a vjedete do brány Polygonu Most.

Cesta od Plzně
Po příjezdové komunikaci vjedete do Mostu a pokračujete stále v přímém směru, přijedete k velké křižovatce se světelnou signalizací, odbočíte vlevo (směr Autodrom Most nebo nemocnice) do ulice „Slovenského národního povstání“, po cca 500 m odbočíte vlevo směr Polygon Most (nebo tribuny Autodromu), jedete do mírného kopce cca 200 m a vjedete do brány Polygonu Most, (pokud jedete na Autodrom Most neodbočíte, ale pokračujete ještě cca 100 m a vlevo bude brána na Autodrom).

Jak vypadá škola smyku Most

Mapa polygonu školy smyku Most Kluzná ploch na polygonu škola smyku Most Jeden z účastníků školy smyku v praxi Škola smyku není zábava