Posts Tagged ‘Polygon Most’

Školy smyku na severu Čech

Thursday, September 20th, 2012

Školy smyku na severu Čech

Na severu Čech se nachází hned dvě místa, kde můžete absolvovat nejen školu smyku, ale i další automobilové kurzy. Vyrazit můžete do autodromu Sosnová a nebo Polygonu Most.

Sosnová u České Lípy

Škola smyku v Sosnové je rozdělena na kurz teoretický a kurz praktický. Při teoretické části s vámi instruktor probere rizikové faktory při jízdě, nastavení sedadla ve vozidla, jak správně držet volant a jak účelně používat brzdové pedály. Dále s vámi instruktor probere změny v pravidlech silničního provozu, defenzivní způsob jízdy, jak správně zkontrolovat vozidlo před jízdou a teoretické řešení krizových situací na silnici.

Při praktické části si vyzkoušíte se svým vlastním vozem krizové brzdění, zjistíte brzdné dráhy vlastního vozidla, projedete slalom mezi kuželkami a také procvičíte vyhýbací manévr – když se na silnici musíte rychle vyhnout překážce.

Autodrom Sosnová nabízí nejen kurzy bezpečné jízdy, ale i kurz Žena a automobil. Kurz je určen pro ženy a procvičuje se parkování, brzdění, zvládnutí smyku. Kurz má teoretickou i praktickou část a je třeba ho absolvovat s vlastním autem nebo autem, které žena používá.

Polygon most

V centru polygon Most můžete absolvovat nejen kurz bezpečné jízdy, ale i kurz sportovní jízdy. Ten probíhá ve spolupráci s autodromem Most, kurz má teoretickou i praktickou část. Je určen hlavně pro automobilové nadšence i pro ty, kteří mají za sebou kurz bezpečné jízdy. Celodenní kurz začíná už v devět ráno, kdy je první na řadě teoretická část. Ta trvá hodinu a potom následují tři hodiny ježdění na cvičných plochách v Polygonu Most. Během tohoto kurzu se vám budou věnovat hned dva instruktoři.

Darujte svým blízkým školu smyku jako zážitkový dárek! Inspirujte se dárky k narozeninám! Dárky jako zážitek jsou velmi oblíbenou formou obdarování, využijte ji i vy!

Navštivte centrum bezpečné jízdy Polygon Most!

Saturday, September 15th, 2012

Navštivte centrum bezpečné jízdy Polygon Most!

V severozápadních Čechách můžete navštívit Polygon Most, kde se specializují na kurzy bezpečné jízdy, testovací jízdy automobilů různých značek a offroadová vozidla.

Areál pro kurz bezpečné jízdy se nachází hned vedle Autodromu Most. Areál leží na rozloze 13 hektarů. A i během letního období zde můžete vyzkoušet smyk na ledovém povrchu a nebo na sněhu. Na kurzu bezpečné jízdy se dozvíte teoretické informace o brzdných drahách, jak ovlivňuje jízdu vozidla jeho náklad, jak zvládnout smyk na nakloněné rovině a nebo jak jezdit po nezpevněném povrchu. Po teoretickém školení přijde na řadu praxe a vy si vyzkoušíte všechny jmenované situace reálně. Pokud se chcete dozvědět více o škole smyku v Moště, informace najdete zde.

Co všechno Polygon Most nabízí?

O výstavbě Polygonu se rozhodlo v devadesátých letech a na počátku dvacátých let začala realizace stavby. Rozsáhlý areál nabízí mnoho typů vyžití pro automobilové nadšence. Absolvovat zde můžete hned několik automobilových kurzů.

Jedním z kurzů je Kurz sportovní jízdy. Ten obsahuje teoretickou i praktickou část. Nabyté zkušenosti si tak hned můžete vyzkoušet na závodní dráze. Kurz probíhá pod dohledem dvou zkušených instruktorů, kteří vám poskytnou teoretické i praktické informace a budou vás kontrolovat při jízdě.

Absolvovat zde můžete i kurz offroadové jídy, kdy si zkusíte řídit vozidlo na offroadové dráze. Kurzy jsou rozděleny podle schopností řidičů na tři typy. Cvičení offroadové jízdy se opět skládá z teoretické a poté i praktické části. Pokud se o offroadových vozidlech chcete dozvědět více, podívejte se sem.

Pokud hledáte nějaké automobilové i jiné zážitkové dárky pro vaše blízké, podívejte se na stránku zazitky-jako-darek.cz