Posts Tagged ‘školy smyku severní Čechy’

Školy smyku na severu Čech

Thursday, September 20th, 2012

Školy smyku na severu Čech

Na severu Čech se nachází hned dvě místa, kde můžete absolvovat nejen školu smyku, ale i další automobilové kurzy. Vyrazit můžete do autodromu Sosnová a nebo Polygonu Most.

Sosnová u České Lípy

Škola smyku v Sosnové je rozdělena na kurz teoretický a kurz praktický. Při teoretické části s vámi instruktor probere rizikové faktory při jízdě, nastavení sedadla ve vozidla, jak správně držet volant a jak účelně používat brzdové pedály. Dále s vámi instruktor probere změny v pravidlech silničního provozu, defenzivní způsob jízdy, jak správně zkontrolovat vozidlo před jízdou a teoretické řešení krizových situací na silnici.

Při praktické části si vyzkoušíte se svým vlastním vozem krizové brzdění, zjistíte brzdné dráhy vlastního vozidla, projedete slalom mezi kuželkami a také procvičíte vyhýbací manévr – když se na silnici musíte rychle vyhnout překážce.

Autodrom Sosnová nabízí nejen kurzy bezpečné jízdy, ale i kurz Žena a automobil. Kurz je určen pro ženy a procvičuje se parkování, brzdění, zvládnutí smyku. Kurz má teoretickou i praktickou část a je třeba ho absolvovat s vlastním autem nebo autem, které žena používá.

Polygon most

V centru polygon Most můžete absolvovat nejen kurz bezpečné jízdy, ale i kurz sportovní jízdy. Ten probíhá ve spolupráci s autodromem Most, kurz má teoretickou i praktickou část. Je určen hlavně pro automobilové nadšence i pro ty, kteří mají za sebou kurz bezpečné jízdy. Celodenní kurz začíná už v devět ráno, kdy je první na řadě teoretická část. Ta trvá hodinu a potom následují tři hodiny ježdění na cvičných plochách v Polygonu Most. Během tohoto kurzu se vám budou věnovat hned dva instruktoři.

Darujte svým blízkým školu smyku jako zážitkový dárek! Inspirujte se dárky k narozeninám! Dárky jako zážitek jsou velmi oblíbenou formou obdarování, využijte ji i vy!