Školy smyku na severu Čech

Na severu Čech se nachází hned dvě místa, kde můžete absolvovat nejen školu smyku, ale i další automobilové kurzy. Vyrazit můžete do autodromu Sosnová a nebo Polygonu Most.

Sosnová u České Lípy

Škola smyku v Sosnové je rozdělena na kurz teoretický a kurz praktický. Při teoretické části s vámi instruktor probere rizikové faktory při jízdě, nastavení sedadla ve vozidla, jak správně držet volant a jak účelně používat brzdové pedály. Dále s vámi instruktor probere změny v pravidlech silničního provozu, defenzivní způsob jízdy, jak správně zkontrolovat vozidlo před jízdou a teoretické řešení krizových situací na silnici.

Při praktické části si vyzkoušíte se svým vlastním vozem krizové brzdění, zjistíte brzdné dráhy vlastního vozidla, projedete slalom mezi kuželkami a také procvičíte vyhýbací manévr – když se na silnici musíte rychle vyhnout překážce.

Autodrom Sosnová nabízí nejen kurzy bezpečné jízdy, ale i kurz Žena a automobil. Kurz je určen pro ženy a procvičuje se parkování, brzdění, zvládnutí smyku. Kurz má teoretickou i praktickou část a je třeba ho absolvovat s vlastním autem nebo autem, které žena používá.

Polygon most

V centru polygon Most můžete absolvovat nejen kurz bezpečné jízdy, ale i kurz sportovní jízdy. Ten probíhá ve spolupráci s autodromem Most, kurz má teoretickou i praktickou část. Je určen hlavně pro automobilové nadšence i pro ty, kteří mají za sebou kurz bezpečné jízdy. Celodenní kurz začíná už v devět ráno, kdy je první na řadě teoretická část. Ta trvá hodinu a potom následují tři hodiny ježdění na cvičných plochách v Polygonu Most. Během tohoto kurzu se vám budou věnovat hned dva instruktoři.

Darujte svým blízkým školu smyku jako zážitkový dárek! Inspirujte se dárky k narozeninám! Dárky jako zážitek jsou velmi oblíbenou formou obdarování, využijte ji i vy!

Tags: , , , ,